TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
76 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Mehmet Keskin
  • ADRES: Adres: Yeni Doğan Mh. Dumlupınar Blv. Şehirlerarası Otobüs Terminali No:2/14 Kepez/ANTALYA/TÜRKİYE
  • TELEFON: (0242) 331 40 81 - 8
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

TARİHÇE
Bu güzergahta günlük sadece bir sefer yapılabiliyordu. Araçlar o günlerin teknolojik koşullarında değişik markalarda koridorsuz, üstten bagajlı,burunlu tipteydi. 15-20 kişilik olmasına rağmen yolda çalışan tek araç olmaları nedeniyle 30-40 yolcu taşımak zorunda kalıyorlardı. Bu nedenle yolculuklar uzunca bir süre alıyordu. Aynı yıllarda Finike-Fethiye arasında o günün şartlarına uygun Karsan tipi otobüslerle her sabah karşılıklı olmak üzere tek sefer düzenlenmekteydi. Bu süreç 1970’li yılların sonuna kadar devam etti.

1980’li yılların başında Kemer yolu üzerindeki Çamdağ ve Akyarlar tünellerinin ulaşıma açılmasıyla Kaş-Antalya arasında Mersedes Benz 0302 araçları ile günlük birkaç sefer düzenlenmeye başlandı. 1980’li yılların ortalarına doğru bu seferler Fethiye’ye kadar uzatıldı ve ender de olsa klimalı otobüsler yollarda görülmeye başlanıldı. Aynı dönemde değişik firmaların bu güzergahta yolcu taşımacılığı yapmaya başlaması ile rekabet ortamına girildi. Düşük fiyatla yolcu taşıma,rakip firmayı zarara uğratma felsefesi üzerine kurulu bir rekabet düzeni oluştu. Bu oluşum yolcunun beklentilerini karşılamaktan uzak kısa vadede para kazanmaya odaklı olduğundan hizmet kalitesi ve yolcu taşımacılığından elde edilen gelirin düşmesi pek çok araç sahibinin iflas etmesine yol açtı. Bu nedenle pek çok meslektaşımız mesleğinden uzaklaşmak zorunda kaldı. Rekabet nedeniyle araçların birbirleriyle yarışmaları mal ve can güvenliğini tehdit etti,üzücü kazalar yaşandı.

1990’li yılların ortalarına kadar çoğunluğu klimalı olmak şartı ile Mersedes Benz (0302-0302S-0303)-Mitsubishi ve Man marka 40-50 yolcu kapasiteli araçlarla hizmet verildi. 5 Nisan 1994 kararları neticesinde yaşanan ekonomik kriz ile birlikte maliyetlerin artması sonucu bu araçlar yerini yolcu kapasitesi daha az olup giderleri daha düşük olan araçlara bıraktı. Ülkemiz taşımacılığının %95 ‘inin karayolu ile yapılması ,araç sayısının artması,günümüz insanlarının zamana verdiği önem gereği, daha çok sefer düzenleme gereksinimi doğurdu. . Bölgemizin yolcu potansiyelinin düşük ve düzensiz olması araçların yolcu kapasitesi bakımından sürekli küçülmesine yol açtı. 2000’li yılların başında ulaşım sektöründeki hızlı değişim ve gelişime ayak uydurmak,meslektaşlarımızın ve müsterilerimizin beklentilerine cevap vermek amacıyla bir kooperatif çatısı altında 45 meslektaşımız ile birlikte birleşmeye karar verip 5 Haziran 2000 tarihinde SS. 239 Nolu Batı Antalya Otobüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi olarak şehirlerarası (D1) yetki belgemizle (Antalya-Kaş-Fethiye-Marmaris ve Antalya yayla yolundan Fethiye-Marmaris ) güzergahlarında yolcu taşıma faaliyetimize başladık.

13/11/2004 tarihinde il içi güzergahlarımızdakı yolcu potansiyelini göz önünde bulundurarak “il içi yolcu taşıma yetki belgesi” ile 17+1 kapasiteli tamamı klimalı ve süspansiyonlu minibüslerden oluşan genç bir filo ile Antalya-Kaş arasında rutin seferler ile başladık.

4925 sayılı karayolu taşımacılık kanunu gereği (firmalara ait öz mal araç zorunluluğu nedeniyle) 25 Şubat 2005 tarihinde kooperatifimiz üyelerinden oluşan “BATI ANTALYA TURiZM SEYAHAT ve TAŞIMACILIK LTD. ŞTİ. ‘ni” kurup yol şartlarımıza en uygun araçları tercih ederek yüksek performanslı son mode süspansiyonlu klimalı araçlarımızla filomumuzu güçlendirerek siz değerli yolcularımızın hizmetine sunduk. Halen şehirlerarası yolcu taşımacılğına şirket bünyesinde , il içi yolcu taşımacılığına da kooperatif bünyesinde müşterek olarak devam emekteyiz.

MİSYONUMUZ

Antalya’nın Batı ilçelerine yayladan ve sahilden Fethiye-Marmaris’e kadar faaliyette bulunan firmamız aynı yöreli meslektaşlarımızla bir araya gelip takım ruhu içinde siz değerli yolcularımıza hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

Bölgesel taşımacılıkta özlenen değerleri “Türk şoförü en asil duygunun insanıdır” sözünden hareketle yolcu taşımacılığını kariyer olarak gören meslek anlayışımız 30 yılı aşkın bir süredir ulaşım sektörünün her bölümünde (yolcu taşımacılığı,turizm taşımacılığı,yurtiçi -yurtdışı yük taşımacılığı) gibi alanlarda faaliyette bulunmuş tecrübeli personelimiz aracılığıyla sizlerinde desteği ile mesleğimizi icra etmek arzusundayız…

VİZYONUMUZ

Faaliyet alanımızda özlenen değerleri benimsemiş personelimizle koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak sürekli değişim ve gelişim ilkesi ile araç filomuzu yenilemek siz değerli yolcularımızın ve meslektaşlarımızın beklentilerini maksimum düzeyde gerçekleştirmek.”Birlikten kuvvet doğar” sözünü ilke edinerek ve beraberliğimizdeki hak ve menfaatlerin ortak paylaşımını ,benimsediğimiz değerlerle var oluşumuzu sürekli kılmak sektörümüzdeki diğer firmalarla da iyimserlik çerçevesinde diyalog halinde olmak.

BATI ANTALYA TUR

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
ÇANAKKALE WEB TASARIM E TİCARET spor haberleri ÜCRETSİZ SINAV